פרגולות עץ

פרגולות עץ – הפתרון המושלם להצללה בבית

אין ספק בכך כי מרפסת הבית היא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. במרפסת אנחנו יושבים ונהנים מאוויר צלול, אנחנו יכולים לארח אורחים וליהנות מאור השמש. המרפסת היא החדר החשוב ביותר בבית ורבים יסכימו על כך. אך אחד הדברים החשובים ביותר עליהם צריך לשים לב כאשר אנחנו  עוסקים במרפסת הבית, הוא נושא פתרונות ההצללה לבית. אנחנו צריכים להיות בטוחים כי ישנה הצללה במרפסת הבית פן אנחנו ניקלע לבעיה קשה. אם אנחנו רוצים לשבת במרפסת בהנאה גדולה אנחנו חייבים להבטיח כי ישנו פתרון הצללה טוב בשבילנו. ואיזה פתרון טוב יותר מאשר פרגולה? פרגולה מהווה פתרון מצוין להצללת הבית והיא תאפשר לכם ליהנות מיום שקט במרפסת הבית שבו תוכלו לארח או סתם לשבת עם הילדים וליהנות.

מדוע לבחור בפרגולת עץ?

כבר הבנו כי פרגולה מהווה פתרון הצללה מצוין, אך השאלה היא איזה פרגולה תהווה את הפתרון הטוב ביותר? התשובה היא שבכדי להבטיח כי ההנאה שלנו תהיה הגדולה ביותר אנחנו צריכים לבחור בפרגולת עץ. ראשית עץ הוא חומר גלם מצוין שמשרת אותנו בצורה נפלאה ומחזיק בחובו ביתרונות עצומים. לא רק זאת אלא שמבחינה עיצובית העץ משתלב בצורה הכי יפה בבית והוא יפהפייה ואנחנו מקבלים ממנו יופי בלתי נגמר. עץ משתלב עם האווירה החיצונית בבית, ואם יש לכם גינה הרי שהפרגולה שלכם תהיה המשך טבעי שלה. זהו דבר בעל משמעות ואנחנו צריכים להיות מודעים אליו. לא רק זאת אלא שעץ הוא חומר גלם זול יחסית ועל כן פרגולות מעץ הן זולות יחסית אל מול פתרונות ההצללה האחרים בשוק וגם את זה אנחנו צריכים לקחת בחשבון.

אילו סוגי פרגולת עץ ישנם?

פרגולה תלויה – פרגולה שמחוברת לקיר עם כבל ברזל, לפרגולה כזאת נדרש היתר של מהנדס מורשה. מדובר בפרגולה העולה יותר מפרגולה רגילה, אך גם היופי שלה הרבה יותר מרשים והיא נראית יפהפייה לכל המתבונן בה.

עץ גושני – מדובר על פרגולה מעמודות עץ גדולות שאין חייבות להיות לאו דווקא בנויות מעץ גושני. מדובר בפרגולה יפיפייה שהינה מבוקשת ביותר בישראל ונפוצה במיוחד בארץ. הפרגולה מחזיקה בחובה יתרונות גדולים וזאת עקב המאסיביות הגדולה שלה.

עץ רב שכבתי – מדובר בפרגולה אשר ניתן לעצב אותה באופן אישי עקב שיטת הבנייה הייחודית שלה. אך עקב העובדה שניתן לעצב את הפרגולה באופן אישי, היא יותר יקרה ואנו צריכים לקחת זאת בחשבון ולהתחשב בכך. הפרגולה הזו גם לרוב תהיה יותר חזקה מפרגולה רגילה וגם זאת תודות לבניה המיוחדת של הפרגולה הזאת.

עץ פיני – זוהי הפרגולה הזולה ביותר, אך רבים חושבים כי היא גם האסתטית ביותר. פרגולה זו מחזיקה בחובה יתרונות עצומים ואנחנו צריכים להיות מודעים לכך.

מאילו סוגי עצים אנחנו בונים את הפרגולה?

עץ הוא החומר הגלם המוביל לבניית פרגולות ואנחנו צריכים לחשוב היטב באיזה עץ נבחר לבנות את הפרגולה שלנו איתו. לכל עץ יתרונות וחסרונות ואנחנו צריכים לחשוב עליהם לפני שאנחנו בוחרים עץ זה או אחר. העצים הנפוצים ביותר לבניית פרגולות הם עצי אורן, עצי גושן ועצי ארז. עץ האורן הוא העץ הנפוץ ביותר לבניית פרגולה והוא מחזיק בחובו את היתרונות הגדולים ביותר לבניית פרגולות וזאת עקב העובדה שהוא נוח לשימוש. עצי גושן הם מאסיביים יותר וגדולים יותר והדבר משפיע גם על בניית פרגולה. פרגולה מעצי גושן תהיה חזקה יותר ומאסיבית יותר ועלינו לחשוב על כך כאשר אנחנו בוחרים בעץ כזה או אחר. עצי הארז הם עצים חזקים מאוד ועמידים בפני מזג האוויר ואת זה אנחנו צריכים לקחת בחשבון. צריך לזכור כי כול העצים נוחים מאוד לעבודה וזה מה שהופך את בניית הפרגולה לכה משתלמת ולכה זולה ביחס לחלופות האחרות.

מדוע כדאי לא לבנות את הפרגולה לבד?

רבים חוככים בדעתם האם לא כדאי להם לבנות פרגולה לבד, אך מדובר בטעות ולא כדאי לכם לבנות את הפרגולה לבד מכיוון שהדבר יכול להוביל לבעיות רבות. למרות מה שנראה בנייה של פרגולה מעץ דורשת מומחיות ומקצועיות שלאדם הפשוט אין אותם. אנחנו צריכים להיות בטוחים כי אנחנו בונים את הפרגולה בצורה הטובה ביותר מכיוון שלולא נעשה זאת יכולות להתרחש תאונות שיגרמו לפציעתם של בני הבית. רק אדם המוסמך לבנות את הפרגולה כדאי שיעשה זאת ויעשה זאת באיכות הגבוהה ביותר.

כיצד נבטיח כי הפרגולה תהיה חזקה?

אז כיצד אנחנו יכולים להיות בטוחים כי הפרגולה תחזיק מעמד לאורך זמן הרב ביותר? התשובה היא תכנון, תכנון ושוב תכנון. ככל שנתכנן את בניית הפרגולה בצורה יותר טובה כך נהיה בטוחים כי הבנייה שלה איכותית יותר. עלינו לדעת בדיוק כיצד אנחנו הולכים לבנות את הפרגולה וכיצד להיות בטוחים כי היא תהיה בנויה. ככל שנבטיח כי הפרגולה תהיה יותר חזקה כך אנחנו נהיה בטוחים כי היא תחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר וזהו דבר בעל משמעות וחשיבות רבה.