דקים

דקים – הבחירה המנצחת למרפסת הבית

חשיבות הגינה בבית

ישנם הרבה חדרים בבית ולכל אחד מהם חשיבות בפני עצמו. כל חדר הוא בעל חשיבות עצומה אך נראה כי לאיכות החיים שלנו אחד החדרים החשובים ביותר היא דווקא מרפסת הבית. במרפסת אנחנו יושבים בשעות אחר הצהריים, נענים מהאוויר, מהשלווה ומהרוגע. במרפסת אנחנו יכולים לשבת וליהנות משיחה קלילה עם בן או בת הזוג שלנו. במרפסת הילדים שלנו משחקים ומבלים ויכולים להעביר ככה ימים שלמים במקום לצפות בעוד סדרה בטלוויזיה. הדבר מתחדד שבעתיים כאשר יש לנו גינה בבית. גינה בבית הופכת את הבילוי בחוץ לעוד יותר מיוחד ולעוד יותר כיפי ורבים נשבעים כי הגינה בבית היא החלק האהוב עליהם בכל הדירה.

איזה משטח כדאי לי לשים בגינת הבית?

אך גם גינת הבית זקוקה לשדרוגים ושיפורים. אם אנחנו רוצים לבלות בגינה וליהנות ממנה עד מאוד אנחנו צריכים לשפר את המראה שלה בכמה דרגות. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא להשתמש בדק. דק בבית משפר את מראה הגינה בכמה דרגות והוא המשטח שהכי כדאי לי לשים בגינת הבית. אין ספק כי דק יכול להועיל לי מאוד ולעזור לי ליהנות מאיכות שלא הכרתי. אם אנחנו רוצים משטח שכיף לדרוך עליו, ניתן לשחק עליו בבטחה ושהוא משרת אותנו בצורה הטובה ביותר כפי שניווכח בהמשך, הרי שדק בגינת הבית הוא הפתרון הטוב ביותר. אל תתפשרו על הדק שבו אתם בוחרים מכיוון שיש לו חשיבות עצומה לאיכות המשטח שלכם ולהנאה שאתם תפיקו ממנו.

איזה סוגי דקים יש?

כאשר אנחנו מדברים על סוגי דקים אנחנו למעשה מדברים על סוגי העץ שממנו הדק בנוי. ישנם מספר סוגים של דקים, כאשר המחיר שלהם נגזר מהמחיר של הדק שממנו אנחנו בונים אותו. עלינו להיות מודעים לכך ולבחור בהתאם לכך את הדק הטוב ביותר. להלן סוגי העץ השונים שמהם אפשר לבנות דקים:

דק מעץ אורן – מדובר בעץ נפוץ ביותר בעולם הדקים שקל לעבוד איתו והוא מהווה פתרון מצוין לבניית הדקים שלכם. עבודות התחזוקה על עץ האורן הן קלות ביותר ודורשות מאתנו עבודה פעם או פעמיים בשנה ותו לא.

דק טיק – מדובר בסוג עץ נדיר יותר ועל כן גם יקר יותר אך עם זאת ניתן לבחור בו ולקבל דק נהדר הגם שבמחיר יקר יותר. הדק הזה יכול להיות נהדר במרפסת הבית שלנו והוא עמיד ביותר וחזק וגם את זה יש לקחת בחשבון.

דק סינטטי – דק המעובד עם פלסטיק ושבבי עץ. מדובר בבחירה שהולכת ונהיית יותר ויותר נפוצה וזאת עקב העובדה שהדק הזה עמיד במיוחד ומחירו נוח. מדובר בבחירה מצוינת לבית שלכם והוא יכול להוות דק מנצח.

דק במבוק – דק הבמבוק הוא יותר נדיר ממה שאנחנו מכירים ופחות רואים אותו בישראל, עם זאת ישנם אנשים בוחרים להשתמש בו וזאת עקב העובדה שמדובר בדק חזק יחסית.

דק קומרו – דק מעץ כהה יותר, הדורש תחזוקה פעם בשנה של צביעתו. מדובר בבחירה מצוינת לבית והוא יכול להוות פתרון מצוין למי שרוצה דק כהה יותר לבית שלו.

דק איפאה – כמו הקומרו גם כאן מדובר בדק מעץ קשה יותר וכהה יותר המחזיק בחובו יתרונות ברורים לכל מי שבוחר בו.

כיצד אדע באיזה דק לבחור?

לאחר שראינו את מגוון העצים הקיימים לדקים עולה השאלה כיצד נדע לבחור את הדק היפה ביותר. התשובה היא שזה פונקציה של מחיר וסגנון שאנחנו אוהבים. עלינו למצוא את הנוסחה המנצחת שבה נקבל מחיר שאותו אנחנו מוכנים לשלם ולצד זאת נקבל דק שאותו אנחנו אוהבים. אם אנחנו לא בטוחים באיזה דק לבחור אנחנו תמיד יכולים להיעזר באיש מקצוע שבונה את הדקים ויכול לעזור לכם לבחור את הדקים היפים ביותר. אל תתביישו להתייעץ עם איש המקצוע באיזה דק כדאי לי לבחור ומהו הדק שייתן לי את המענה הטוב ביותר. איש המקצוע יכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש ולהבטיח כי אתם תבחרו את הדק הטוב ביותר.

דק – בגלל העיצוב והיופי

אחד הדברים החשובים ביותר שעליהם אנחנו צריכים לתת את הדעת שלנו הוא שדק לפני הכול הוא דבר יפהפה. מעטים הדברים בבית שלנו אשר משתווים ליופיים כמו הדק וזוהי סיבה עיקרית מדוע כדאי לי לשים דק בבית. אין ספק כי הדק יכול לשרת אותנו בצורה נפלאה בבית ולהוות פתרון יפהפה לבית. דק הוא מיוחד, מעוצב בצורה נפלאה ומוסיף נופך לבית שלא היינו מקבלים באמצעים אחרים ואלו הם היתרונות הברורים שלו ביותר.

דק – בגלל הפרקטיות

אך דק הוא לא רק יפה אלא הוא גם פרקטי. דק איכותי ישרת אותנו בצורה נפלאה ולו מן הטעם שהוא בטיחותי לשימוש. רק תארו לכם כי אתם שמים את הדק לפני בריכה וכך הילדים וכל מי שננכס לבריכה לא יחליקו ותבינו איזה יתרונות יש לדק ומדוע הוא כה מבוקש.